App Store 2008 yılında iPhone 3G ile birlikte kullanıma açılmıştır. Apple tarafından yönetilen iOS platformlu cihazlar için kullanıma sunulan online mağaza App Store içerisinde Apple’ın ürünleri için tasarlanan uygulamalar yer almaktadır.

App Store kullanarak iPhone, iPod Touch, Apple Watch, Apple TV ve iPad için uygulamalara erişebilirsiniz. Uygulamalar ücretli veya ücretsiz olarak farklı şekillerde kullanıcılara sunulmaktadır.

2016 yılında yapılan son araştırmalara göre App Store’da toplam 2 milyonu aşkın uygulama bulunduğu belirtilmiştir. Uygulamalar 150 milyardan fazla indirilmiştir. App Store içerisinde yer alan uygulama kategorileri arasında Kitaplar, İş Dünyası, Kataloglar, Eğitim, Eğlence, Finans, Yiyecek içecek, Oyunlar, Sağlık ve Fitness, Yaşam tarzı, Çocuklar, Dergiler ve Gazeteler, Tıbbi, Müzik, Navigasyon, Haber, Fotoğraf ve Video, Verimlilik, Referans, Alışveriş, Sosyal Ağlar, Spor Dalları, Seyahat ve Kamu hizmetleri yer almaktadır.

App Store’a ait bir çağrı merkezi bulunmamaktadır. App Store ile yaşadığınız sorunlar için uygulamanın destek sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Destek merkezi üzerinden satın alma konusunda yaşadığınız sorunları, isteklerinizi, önerilerinizi ve şikayetlerinizi Apple’a bildirebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!