Anadolu Üniversitesi Çağrı merkezi Telefon Numarası: 02223350580

Türkiye’de 1958 yıllarında Eskişehir’de kurulan Anadolu Üniversitesi, temelini İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi olarak oluşturmuştur. Yılların ilerlemesiyle birlikte tam 24 yıl sonra (1982) Anadolu Üniversitesi olarak kurum adını almış ve dünyanın en büyük üniversitelerinden yenilikçi haliyle bir adım atmayı başarmıştır. Bilim dünyasında Eskişehir’de bulunan kampüsüyle birlikte 3 açık ve uzaktan eğitim ile beraber toplamda 12 Fakülte, 1 Devlet Konservatuarı ile beraber güçlü bir üniversite altyapısıyla kurulmuştur.

24 Araştırma Merkezine sahip olan üniversite, 3 Yüksekokul ve 3 Meslek Yüksekokul olmasıyla birlikte 6 Enstitü ile beraber bugün Türkiye’de kurulmuş ve hala faaliyet gösteren en güçlü, dinamik ve yenilikçi güce sahip üniversiteler arasında yerinin alır. Uzaktan Eğitim ve Açık Öğretim seçenekleriyle beraber her yıl binlerce insanın başvurduğu ya da mezun olduğu Anadolu Üniversitesi çağrı merkezi bu sayfamızda bulunan 0222 hattıdır. Bu hat üzerinden iletişime geçebilir ve birebir görüşerek bilgi, destek ve istediğiniz her zaman iletişimde kalacağınız şekilde görüşme yapabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi AÖF çağrı merkezi

Birçok ilklerin adımının yaşandığı üniversitelerden biri olan Anadolu Üniversitesi’nde en önemlisi de uzaktan eğitimi başarmış olmalarıdır. 3 fakültede 2 milyondan fazla öğrencisiyle beraber uzaktan eğitim denilince Anadolu Üniversitesi, kayıt anlamında ilk akla gelen başarılı üniversitelerden biridir. Bu modeli aynı zamanda birçok dünyadaki üniversitelere örnek olması, ön ayak olması açısından da başarılı bir şekilde göstermiştir.

Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca ve Rusça öğrenim dillerine sahip üniversitenin bugün toplamda 3’ü uzaktan öğrenim uygulamalı 12 fakültesi bulunur. Öğretim eleman sayısı 1700 üzeri, idari personel sayısı 1300 ve üzeri, örgün öğrenci sayısı lisans düzeyinde 16000 ve üstü, örgün eğitim öğrenci sayısı önlisans düzeyi ise 1700 ve üzerindedir.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Programları

Anadolu Üniversitesi AOSDESTEK ile ilgili olarak bilgi, destek ve daha fazla detaya ulaşmak için istediğiiz her zaman siz de 0850 200 46 10 nolu telefon numarasını da arayabilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde ulaşabileceğiniz bu telefon numarasından her zaman Anadolu Üniversitesi müşteri hizmetleri ile görüşebilir, bilgi ve destek alabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Yazışma Posta Adresi: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunus Emre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

AÖF Büroları Nerededir?

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi büroları için sizlerde istediğiniz gibi https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-iletisim/buro-adresleri adresi üzerinden bilgi alabilir, AÖF iletişim bilgilerine dilediğiniz gibi ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir konuda da daha fazla bilgi, çokça sorulan sorular anlamında tüm soru cevap bilgilerine de https://aosdestek.anadolu.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. En iyi şekilde öğreneceğiniz bilgilerle beraber dilediğiniz gibi öğrenim sağlar, istediğiniz bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

E–Posta Adresi ve Sosyal Medya Adresleri

Aşağıda bulunan eposta, AÖF’ün dekanlık e-posta adresi olup buradan da iletişime geçebilirsiniz. Tüm okul süreçleriniz hakkında bilgi ve destek almak istediğinizde Anadolu Üniversitesi’ne ait olan bu bilgilerle beraber iletişimde olabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya hesaplarından da takipte kalıp iletişime geçebilir, bilgi alabilirsiniz.

Eposta Adresiaofdekanlik@anadolu.edu.tr

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Facebook

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Twitter

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İnstagram

Çağrı merkezini puanlayın!