Akıllı telefonlarda yer alan uygulamalar, fotoğraflar, dosyalar ve müzikler gibi veriler telefon hafızasında sorun yaşamanıza sebep olabilir. Ayrıca bu durum telefonun olduğundan daha yavaş ve sorunlu bir şekilde çalışmasına da yol açabilir. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak sizler de akıllı telefonlarınızda yer açabilirsiniz.

Bulut Depolama

Akıllı telefonunuzda boş yere ihtiyacınız var ise bulut depolama sistemlerine yönelebilirsiniz. Verilerinizi bulut depolama sistemlerinde güvenilir şekilde saklarken aynı zamanda telefon hafızasını da büyük ölçüde ferahlatmış olursunuz.

Kullanılmayan Uygulamalar

Uygulamalar telefonda çok sık bir şekilde kullanılmasa bile yer kaplayabiliyor. Bu uygulamaları tespit ederek cihazınızdan silmeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle cihazınızdaki hafıza sorununu sonlandırabilirsiniz. Uygulamaları sildikten sonra temizleme araçlarıyla cihazdaki gereksiz verileri de temizlemelisiniz.

Dijital Müzik Servisleri

Akıllı telefonunuz ile müzik dinlemek istiyorsanız ve MP3 kullanıyorsanız hafıza açısından sıkıntılı zamanlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunu çözebilmek için dijital müzik servislerinden yararlanabilirsiniz. Spotify ve Apple Music gibi dijital müzik servislerine yöneldiğiniz zaman istediğiniz şarkılara kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Videolar

Cihazınızdaki hafızanın büyük bir kısmını videolar harcıyor olabilir. Bu sebeple, videolarınızı düzenli olarak temizlemeli ve 4K olarak adlandırılan video çekimlerinden de ihtiyaç duymadığınız süre boyunca uzak durmanız gerekiyor.

Çağrı merkezini puanlayın!