AEG markası Almanya’daki endüstriyel kültürün yapı taşlarındandır. AEG markasının temelinin atılmasını sağlayan olay 1883 yılında Berlin’li mühendis olan Emil Rathenau’nun Edison’un ampulünü Almanya’da kullanmak üzere aldığı lisans haklarıdır. Lisansın alınmasından sonra Rathenau, Alman Edison Şirketi’ni “Deutsche Edison Gessellschaft (DEG)” adı verilen şirketi kurmuştur.

İlk Alman elektrik işleri faaliyetleri 1885 yılında Berlin’de gerçekleştirilmiştir ve 1887 yılında şirketin adı AEG (Allgemeine Electricitats Gesellschaft) olarak değiştirilmiştir. Bu olaydan 2 yıl sonra ev kazalarını engellemeye yönelik ürünlerin tanıtıldığı bir fuarda ilk elektrikli ev aletleri AEG tarafından sergilenmiştir.

Ütü, yumurta pişirici, çay ısıtıcıları ve saç maşaları gibi ürünler sunan firma endüstri standartlarını geliştirerek yenilikçi bir yapıya bürünmüştür. Alman tasarım kültürüyle diğer firmalar arasından sıyrılmayı başaran AEG, Türkiye’de de hizmet veren bir markadır. Bugüne kadar pek çok farklı tasarım ödülü alan AEG, kendisini geliştirmeye ve teknolojiye uyum sağlamaya devam etmektedir.

AEG markasının Pazartesi ve Cuma günleri 09:00 ile 18:00 arasında ulaşabileceğiniz çağrı merkezi de bulunmaktadır. Çağrı merkezine bağlanmak için 0850 250 35 89 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!