Yükseköğretim olarak adlandırılan eğitim kurumlarına üniversite adı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra kişiler kazandıkları ve istedikleri takdirde üniversite eğitimi alabilmektedir. Üniversiteler içerisinde sadece 4 yıllık lisans eğitimi verilmemektedir. Bununla birlikte ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi farklı akademik alanlarda kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimler verilmektedir.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, 1992 yılında Bolu’da kurulmuş bir üniversitedir. Bolu ilinin merkez ilçesinde ana yerleşkesi yer alan üniversite pek çok farklı bölümde öğrencilere eğitim sunmaktadır. Bu fakülteler ve bölümler arasında Fakülteler Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mühendislik – Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Enstitüler Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüksekokullar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulları Bolu Meslek Yüksekokulu, Gerede Meslek Yüksekokulu, Mengen Meslek Yüksekokulu, Mudurnu / Süreyya Astarcı Meslek Yüksekokulu, Yeniçağa / Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu, Seben Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.

Aban İzzet Baysal Üniversitesi’nin öğrenci işlerine bağlanmak isterseniz 0374 254 10 00 numarasını tuşlayabilir ve öğrencilik işlemlerinizle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!