18 Mayıs 2020 tarihinde güncellendi.

Sosyal Güvenlik Kurumu olan SGK, vatandaşların yaşama ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kurulmuştur. Hastalık durumunda veya kazalar söz konusu olduğu durumlarda kişiler hastanelerden SGK vasıtasıyla yararlanabilirler. Düzenli şekilde yapılabilecek olan ödemelerin ardından emekli olan kişiler de aylık emekli maaşlarını alarak yaşamlarını sürdürebilirler.

Ülkemizde SGK çok kilit bir kurum olarak halen insanların hayatlarına dokunmaya devam ediyor. Yıllar geçtikçe ülkemizin sosyal güvenlik anlamında gelişmeleri olduğunu görüyor olsak da halen sosyal güvenlik kurumları açısından ciddi bir gelişime ihtiyacımız olduğu da her kesim tarafından dillendirilmektedir. Özellikle sağlık ve emeklilik hususunda sosyal güvenlik kurumuna büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu çerçevede bu kurumumuz mükellefiyetlerini yerine getirmeye çalışmakta ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadırlar.

Çeşitli zamanlarda SGK’nın çağrı merkezi ve müşteri hizmetlerine bağlanmakta zorluklar çekildiği gibi zaman zaman şikayetler olmaktadır. Bu durum birçok resmi kurumda da aşikar bir şekilde görülmektedir. Umuyoruz ki bu durum da zaman içinde sosyal güvenlik kurumumuz gibi önemli bir kurumun çözebileceği bir problemdir.

Primli ve primsiz sistemler üzerinden yapılan işlemler herkesin sosyal güvenlik hakkına sahip olmasını sağlayabilmektedir. Vatandaşların farklı şekillerde yararlanabilecekleri ve kurumlarda yapılacak çalışmalar ile talepler doğrultusunda hizmet alınması da SGK sayesinde mümkün olmaktadır. SGK’nin aynı zamanda çağrı merkezi iletişim numarası da vardır. SGK müşteri hizmetlerine bağlanmak isterseniz 170 numarasını tuşlamanız yeterlidir.

Çağrı merkezini puanlayın!