1944 yılından beri Türkiye’deki faaliyetlerine kesintisiz bir şekilde devam eden Yapı Kredi, müşterilerine en iyi hizmeti sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük 4. özel bankası olan Yapı Kredi’nin %51’lik hisse payı Koç Holding’e aittir. Yapı Kredi şubelerine uğramadan güvenilir bir şekilde Türkiye’nin her noktasından bankacılık işlemlerinizi telefon bankacılığını kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

7 gün 24 saat boyunca hizmet veren Yapı Kredi çağrı merkezine yapacağınız aramalarınızdaki konuşmalarınız mevcut tarifenizin dakikalarından düşülmeyecek şekilde ayarlanmıştır ve ücretsizdir. Sesli yanıt sistemini de aktif bir şekilde kullanan Yapı Kredi bankasının çağrı merkezine bağlanabilmek için bankaya kayıtlı olan GSM numaranızı kullanmanız size hız kazandırabilir. Böylelikle ek bir tuşlama yapmadan menüye doğrudan ulaşabilirsiniz.

Bankaya kayıtlı olmayan numaralardan arama yaptığınız zamanlarda ise T.C. kimlik numaranız, banka ya da kredi kartı numaranızı girmeniz gerekecektir. Yapı Kredi çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 0 444 numarasını tuşlayabilirsiniz. EFT, havale ve para transferleri ile birlikte kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu ve diğer tüm bankacılık işlemlerinizi bu numara üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi çağrı merkezine bağlanarak müşteri temsilcilerine istek, öneri, görüş ve şikayetlerinizi de bildirebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz zaman Yapı Kredi’nin resmi internet sitesi üzerinden de işlem gerçekleştirebilir veya iletişim formu ile müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.