Ülkü Ocakları Çağrı Merkezine Direk Bağlanma

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

28 Eylül 2019 tarihinde güncellendi.

Ülkü Ocakları, bilinen tam adı ile Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 1966 yılında Alparslan Türkeş tarafından kurulan bir vakıftır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gençlik kolları olarak da nitelendirilen bu vakıf, seksen darbesinden sonra etkinliğini yavaş yavaş yitirmiştir ve şu an sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinden beri Türk milliyetçileri farklı derneklerde bir araya gelerek Türk milletinin milli uyanışını sağlamaktadır. 1908 yılında ilan edilen İkinci Meşrutiyet ile birlikte vatan toprakları paylaşılmaya başlanınca Türkler “Türkçü” derneklerini birer birer kurmaya başlamıştır.

Ülkü Ocakları, Alparslan Türkeş’in Dokuz Işık doktrinine göre hareket almaktadır. Genel görüşü İslam dinine uygun olan Türk milliyetçiliği olan Ülkü Ocakları, üniversite ve ortaöğretim öğrencilerine de seminerler ve eğitimler vermektedir.

Ülkü Ocakları’nın 0312’li genel merkez çağrı merkezi iletişim numarası da vardır. Çağrı merkezini arayarak Ülkü Ocakları ile ilgili istek, soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi yetkili kişilere iletebilirsiniz. Çağrı merkezine bağlanabilmek için 0312 285 44 44 numarasını tuşlamanız yeterlidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir