1961 yılında Amerikan Caltex tarafından kurulan İPRAŞ’ın devamı olan Tüpraş, 1983 yılında rafinelerin birleştirilmesi amacıyla kurulmuştur. İzmir, Kırıkkale, Kocaeli ve Batman’da rafineleri bulunan Tüpraş jet yakıtı, asfalt, benzin ve dizel gibi yakıt üretmektedir. 2014 Aralık ayında İzmit’te Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesisi kuran ünlü firma ülkenin en büyük yatırım yapan firmaları arasında da yer almaktadır. Tüpraş rafinelerinin çalışma kapasitesi Türkiye genelinde toplam 28,1 milyon ton/yıldır.

Tüpraş, başarılarını vizyonuna ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına borçludur. Şirket’in risk yönetim sisteminin büyük bir titizlikle kontrol edilmesi de Tüpraş’ın başarılarının sırrıdır. Dünya piyasaları ve ulusal coğrafyalarda faaliyetlerini sürdüren Tüpraş, risk kontrol etme becerileri ile dikkat çekmektedir. Dünya kalite standartlarında faaliyetlerini sürdüren Tüpraş, Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği konusunda da hassas bir firmadır.

Yolsuzlukla etkin mücadele politikası izleyen Tüpraş, ulusal ve uluslararası yolsuzluk kurallarına uygun bir şekilde davranmaktadır. Bütün faaliyetlerini şeffaf bir şekilde gerçekleştiren Tüpraş, menfaat gözetmeksizin bağış ve sosyal sorumluluk projelerinde de yer almaktadır. LPG, akaryakıt ve daha pek çok farklı ürün satışı sunan Tüpraş, yağ, wax, ekstraktlar, bitüm ve bitümlü bağlayıcılar da sunmaktadır. Tüpraş ile ilgili tüm sorunlarınız için 444 123 0 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!