Türkiye’nin savunma sanayisindeki dışa bağımlılığını azaltabilmek amacıyla kurulan Türkiye Uçak Sanayi Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. 28 Haziran 1973 tarihinde kurulan TUSAŞ, Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyaç duyduğu savaş mühimmatı uçaklarını üretmeye odaklanmıştır.

F-16 uçaklarının hava savunmasında kullanılan kararı üzerine 1984 yılında Türk – ABD ortak yatırım şirketi olarak kurulan TAİ, 25. yılını doldurmadan 2005 yılında yabancı hissedarlara olan hisselerin Türk hissedarlar tarafından alınması üzerine yeniden yapılandırılmıştır.

Türk havacılık sanayisi için gerekli olan sistemlerin geliştirilmesi şirketin ana faaliyetleri arasında yer almaktadır. Havacılık sanayi, sistem entegrasyonu ve uzay sanayisinin geliştirilmesi gibi çok yönlü alanlarda çalışmalarını sürdüren TAİ, ulusal savunma için gerekli olan ihtiyaçları keşfetmek ve bunlara çözüm sunmaktadır.

Şirket bünyesinde binlerce uzman mühendis ve çalışan personel yer almaktadır. Şirketin bir yıl içerisindeki satışları ise milyon dolarlar ile ifade edilmektedir. Dinamik bir ekibin yer aldığı şirketteki çalışanların yaş ortalaması gençtir. TAİ’nin çağrı merkezi iletişim numarası da bulunmaktadır.

TAİ çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 0312 811 18 00 numarasını tuşlayabilirsiniz. Bu numara üzerinden şirket ile ilgili istek, şikayet ve önerilerinizi yetkililere iletebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!