Samsung Note 8 Yavaş Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

Direk Bağlanma siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

Kablolu ve kablosuz olarak şarj edilebilen Samsung Note 8 modelinde her iki yöntemi kullandığınız sırada yavaş şarj sorunu ortaya çıkabilir. Ancak bazı işlemleri yaparak sorunların hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için ilk olarak ayarlar menüsüne girerek buradan pil menüsüne giriş yapmalısınız. Buradaki menüde “fast cable charging” seçeneğinin etkin olduğundan emin olmalısınız. Şarj etmek için diğer yöntemi kullanıyorsanız “fast wireless charging” seçeneğinin aktif olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu seçenekler aktif değil ise bunları aktifleştirerek şarj işlemini yeniden gözlemlemelisiniz.

Kullandığınız şarj cihazlarında şarj kalitesini değiştirebilen özel durumlar olabilir. Kullanıma bağlı olarak kablolar üzerinde bükülmeler ve ezilmeler meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlar cihazınızın olduğundan daha yavaş bir şekilde şarj olmasına sebep olur. Bu sebeple, daha güvenilir ve hızlı şarj için kabloların hasarsız olduğundan emin olmalısınız.

Adaptör ihtimalini de göz önünde bulundurmalısınız. Adaptör kısmında hasar mevcut ise, şarjınızın hızında düşüşler meydana gelecektir. Bu sebeple, hasarsız olduğundan emin olduğunuz bir şarj aletiyle yeniden cihazınızı şarj etmeniz tavsiye edilmektedir. Bütün adımları uyguladıktan sonra sorunların devam ettiğini düşünüyorsanız cihazlar için yazılım güncellemelerini alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir