Kentucky Fried Chicken markası günümüzde 100’den fazla ülkede hizmet veren bir marka haline gelmiştir. Kuruluş hikayesi adeta bir yılan hikayesine dönen bu markanın mevcut sahibinin Pepsi olduğu bilinmektedir. KFC markasının logosunda yer alan kişi KFC’nin ilk kurucusudur. 1930 yılında markayı kuran Albay Harland D. Sanders, çocukluğundan itibaren farklı mesleklerde faaliyet göstermiş ve sonunda KFC markasını kurma kararı almıştır.

KFC markasını kurmadan önce benzin istasyonu bayiliği alan D. Sanders, benzinlikte kızarmış tavuk satarak büyük bir üne kavuşmuştur. Akaryakıt istasyonundan ziyade tavuk satışları ile ciddi kar elde eden kişi daha sonra kendisine özel bir motel açarak dünyanın dört bir yanına yayılmaya başlamıştır.

Ürünlerinde 11 ayrı çeşit baharat kullanan KFC, evlere de servis yapan bir markadır. Dünya genelinde toplam 12 milyon kişinin günlük yemek yediği KFC, yılların getirdiği tecrübe ile günümüzde milyonlarca kişiye hitap etmeyi başarmaktadır. KFC markasının müşteri hizmetleri numarası, destek merkezi numarası ve e-posta adresi bilgileri mevcuttur.

KFC çağrı merkezine ulaşmak isterseniz 444 35 35 numarasını tuşlayabilir veya restoran destek merkezine bağlanmak isterseniz 0212 705 00 00 numarasını tuşlayabilirsiniz. Çağrı merkezi numaraları üzerinden merak ettiğiniz KFC ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!