30 Ocak 2021 tarihinde güncellendi.

İŞKUR 1936 yılında kurularak hizmete başlamıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmalarını yürüten kurum, ülkemizde işsizliğin önlenebilmesi için çalışmalar yürütmektedir. İstihdamın düzgün ve sağlıklı bir şekilde ilerleme kat edebilmesi, aynı zamanda yaygınlaşabilmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, ülkemizin vatandaşlarına verdiği hizmetlerden bazıları şunlardır; İş ve Mesleklerle ilgili danışmanlıklar gibi birçok konuda bilgi sağlıyor. Bunların yanı sıra verdiği bazı kurslarla, insanları iş sahibi olabilmeleri için gerekli tecrübe ve bilgi seviyesine getiriyor. İşsizlikle ilgili olabilecek hemen hemen her konuyla İŞKUR ilgilenmektedir.

İŞKUR müşteri hizmetlerini aradığınız takdirde sistem tarafından otomatik olarak bulunduğunuz yere en yakın müdürlüğü aktarmaktadır. İŞKUR’un gerçekleştirdiği ve yardımcı olduğu tüm konularda soru ve sorunlarınızı yardım ekibine iletebilirsiniz. Ayrıca öneri ve şikâyetlerinizi de belirtebilirsiniz.

İŞKUR Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Direk Bağlanma:

444 75 87

Ayrıca merak ettiğiniz ve takıldığınız durumlarda yorum atmayı unutmayın.