İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Finans siteleri müşteri hizmetlerine bağlanma

16 Temmuz 2020 tarihinde güncellendi.

Cumhuriyet devrinde eski zamanlarda özel sermaye ile kurulan ilk banka Türkiye İş Bankası’dır. İzmir İktisat Kongresinin yapılmasından sonra 26 Ağustos 1914 tarihinde İş Bankası kurulmuştur. Bankanın sermayesi olan 1 milyon lira değerindeki sermayenin ödenmiş olan kısmını oluşturan 250 bin liralık bölümün tam olarak hepsi Mustafa Kemal Atatürk tarafından ödenmiştir.

Ödenen bu para Kurtuluş Savaşı esnasında kullanılması için Hindistan’da er alan Müslümanların kendi aralarında topladıkları paranın kalan kısmını oluşturmuştu. Aynı yıl içerisinde bankanın pay senetlerinin tam olarak 5 il içerisinde satılması sonucunda sermaye 410 bin liraya kadar ulaşmıştır. İş Bankası’nın kuruluşunda yapılan ana sözleşme içerisinde yer alan amaçlar arasında sanayi, tarım, bayındırlık işleri, nakliyecilik, madencilik sigortacılık, turizm, ihracat, enerji üretimi ve dağıtımı gibi alanlarda türlü imkanlar sağlanmıştır.

Bankanın ilk yönetim kurulu başkanı Mahmud Soydan olmuştur. Kurul üyeleri ise Ali Kılıç, İhsan Bey, Rahmi Köken, Rasim Başaran, Salih Bozok ve Genel Müdür Celal Bayar’dan meydana gelmiştir. Teknolojinin de gelişimi ile birlikte kendisini geliştirmeye devam eden İş Bankası çağrı merkezi hizmeti de vermektedir. İş Bankası’nın çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 02 02 numarasını tuşlamanız yeterlidir.


İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma” için 3 yorum

  1. İş Bankası’nın çağrı merkezi hayat kurtarıcı olabiliyor. Kartımı kaybettiğim bir gün kendilerini kayıp çalıntı bildirimi için aramıştım sorunumu mümkün olabilecek en hızlı şekilde çözdüler.

  2. İş Bankası, çağrı merkezinizi biraz daha hızlı yönetebilir misiniz acaba? Bir tek ben mi çağrı merkezine bağlanma konusunda sorun yaşıyorum ne zaman arasam hatta kalınız diyorlar.

  3. iş bankasının çağrı merkezi iyi güzel hoş da menülerin arasında dolanmak bir yerden sonra telefonu kapatmanıza sebep oluyor. bu işe bir çözüm bulup daha hızlı şekilde müşteri temsilcilerine bağlatmaları lazım insanları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir