30 Ocak 2021 tarihinde güncellendi.

HGS olarak bilinen Hızlı Geçiş Sistemi 2012 yılında devreye girmiştir. Bu tarihten itibaren otoyol ve köprülerden geçişler sırasında uygulanmakta olan bir ödeme sistemidir. Gişelere yerleştirilmiş olan anten yardımıyla, araçların üzerinde ki etiketi tanımlayarak etiketin kayıtlı olduğu hesaptan ücreti tahsil eder. Bu sayede gişelerde oluşan bekleme ve kuyruk sorunu zamandan tasarruf edilerek hızlıca bir çözüme kavuşturulmuş oldu. Ayrıca gişelerden araçların her geçişinde 4 farklı yön ve açıdan kameralar tarafından otomatik görüntüleri kaydedilmektedir.

Başlangıçta nakit kullanılan gişelerde daha sonrasında OGS’ye geçiş sağlandı. Fakat yüksek ücretinden dolayı çoğunluk tarafından tercih edilmedi. Bunun üzerine KGS sistemi getirildi. Bu yöntemin eksiği ise zaman kaybı yaşanmasıydı. Son olarak HGS’nin geliştirilmesiyle birlikte tüm sorunlar ortadan kalktı.

HGS çağrı merkezi yardımıyla abonelik hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız problemler ve ihlaller hakkında soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Bunun yanı sıra istek ve önerilerinizi belirtmenizde mümkün.

HGS Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Telefon Numarası;

0850 460 60 60

Çağrı merkezini puanlayın!