Yükseköğretim olarak da adlandırılan kurumlara üniversite adı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamlayan kişiler kazandıkları ve istedikleri takdirde üniversite eğitimi alarak eğitim hayatlarına devam edebilirler. Üniversitelerde yalnızca 4 yıllık lisans eğitimi sunulmamaktadır. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora gibi farklı akademik alanlarda da eğitim sunulmaktadır.

Türkiye’deki şehirlerin tamamında en az 1 adet üniversite bulunmaktadır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’de bu üniversiteler arasında yer almaktadır. 2008 yılında İstanbul’da kurulan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Fatih ilçesinde yer almaktadır. Bu üniversitede yer alan bölümler arasında Fakülteleler Eğitim Fakültesi Eğitim Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Şener Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Okul Öncesi Öğretmenliği Sınıf Öğretmenliği İngilizce Öğretmenliği Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Görün Arun Görsel İletişim Tasarımı İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Mimarlık Hukuk Fakültesi Hukuk Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Şaban Kayıhan Hukuk Bölümü İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. M.Hanifi Aslan İktisat Bölümü İşletme Bölümü Psikoloji Bölümü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Mühendislik Fakültesi Mühendislik Fakültesi Web Sayfası Fakülte Dekanı : Prof. Dr. Tamer Yılmaz Bilgisayar Mühendisliği Elektrik & Elektronik Mühendisliği İnşaat Mühendisliği Yüksekokullar Meslek Yüksekokulu Meslek Yüksekokulu Web Sayfası Yüksekokul Müdürü : Yrd.Doç.Dr. Semra ÇELİKLİ Adalet Programı Anestezi Programı İlk ve Acil Yardım Programı Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Web Sayfası Yüksekokul Müdürü : Beslenme ve Diyetetik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hemşirelik Yabancı Diller Yüksekokulu yer almaktadır.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin öğrenci işleri numarası da bulunmaktadır. Bu numara üzerinden üniversite ile ilgili ve öğrencilik işlemleriniz ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğrenci işlerine bağlanmak için 0342 211 80 80 numarasını kullanabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!