BBVA İspanya merkezli bir bankadır. 1850’lere dayanan bir tarihi geçmişi olan bu bankanın pek çok farklı ülkede şubesi ve ticaret ortağı bulunmaktadır. Banca Bilbao Vizcaya Argentaria, 1999 yılında Argentaria ile birleşerek BBVA adını almıştır. BBVA’nın merkezi İspanya’nın Bilbabo şehrinde bulunmaktadır.

BBVA’nın 7362 şubesi bulunmaktadır. Aynı zamanda kurumsal faaliyetlerini de 108.920 kişi istihdam edilmektedir. BBVA 2010 yılında ülkemizde de hizmet veren Garani Bankası’nın %24.85 civarındaki hissesini satın almıştır. Aradan geçen 9 senenin ardından ise banka Doğuş Grubu ile anlaşma yapmıştır.

Ülkemizde Garanti Bankası’nın ortağı olması sebebiyle pek çok girişim yürütmektedir. Garanti BBVA ile birleşerek ülkemizdeki en büyük ikinci bankalardan olan BBVA, sektöründeki yerini günümüzde de korumaktadır. BBVA, Doğuş Grubu’nun Garanti payının %14.89’luk bölümünü 2 milyar Euro karşılığında satın almak için anlaşmaya varmıştır.

Güney Amerika ve ABD sınırlarının yanı sıra Avrupa ve Asya Pasifik Bölgesi’nde de etkinliği olan BBVA, Türkiye, Belçika, Fransa, Almanya, İtalya, Portekiz, İspanya, İsviçre ve İngiltere’de aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Garanti BBVA’nın müşteri hizmetleri numarası da bulunmaktadır. Çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 0 333 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!