English Home Turgut Aydın tarafından kurulmuş bir markadır. Trabzon Maçka doğumlu olan Aydın Turgut İlkokul eğitimini tamamladıktan sonra eğitim hayatına maddi imkansızlıklardan dolayı ara vermek zorunda kalmıştır. 15 yaşında iş bulabilmek için yola çıkan Turgut Aydın kendisini İstanbul’da bir tornacıda bulmuştur. Uzun süre tornacılığa devam eden Turgut Aydın, iş hayatında hızlı bir ivme yakalamaya başlamıştır.

Farklı alanlarda da yer almak isteyen Turgut Aydın şirket yönetimini çocuklarına devretmiştir ve sağlık sektörüne atılarak Memorial Hastanesi’nı kurmuştur. Bu sırada tekstil sektörünü devralan çocukları ise yatırım yapabilecekleri farklı bir arayışa girmiştir. Ev tekstili alanındaki eksikliği fark eden kardeşler bu alana yönelirler ve 1991 yılında English Home’u fark ederler.

O sıralarda ağır kriz etkileri içerisinde olan marka da arayış içerisindedir. Taraflar karşılıklı olarak görüştükten sonra English Home kardeşler tarafından holding bünyesine katılır.

Şık ve işlevsel ürünlerini hedef kitlesine başarılı bir şekilde hitap etmeyi başaran English Home, geniş ürün yelpazesiyle de dikkat çekmektedir. Çağrı merkezi hizmeti de sunan English Home’un çağrı merkezine 0850 724 03 46 numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.