1972 yılında Hacı Ali Doğan tarafından kurulan Doğtaş, ilk iş hayatına Doğan Mobilya adı ile küçük bir atölyede başlamıştır. 1987 yılına kadar ufak bir atölyede faaliyetlerine devam eden Doğtaş, ilerleyen süreçlerde Hacı Ali Doğan’ın altı çocuğu tarafından da ele alınır. Köklü değişimler geçiren Doğtaş, Çanakkale’de kendilerine ait bir mobilya mağazası kurar.

1989 senesinde kapı ve parke fabrikalarını kuran Doğtaş, diğer taraftan perakende ağını da genişletmektedir. Pek çok farklı yeni mağaza açan Doğtaş, teknolojiyi yakından takip ederek İtalya ve Almanya’dan yüksek teknolojili makineleri getirir ve iş verimliliğini artırır.

Başarılarını kısa süre içerisinde artırarak devam ettiren Doğtaş, ilk ihracatını Arnavutluk’a 1994 yılında yapmıştır. Üretim kapasitesini artıran Doğtaş, yeni perakende mağazalarını da açmaya devam etmiştir. İhracata büyük bir önem veren Doğtaş, Türkiye’deki en önemli markalar arasında yer almaktadır. Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce mağazası bulunan Doğtaş, binlerce personeliyle hizmet sunmaktadır.

Dünyanın farklı noktalarına mağaza açarak mobilya satışı yapan Doğtaş, Türkiye’nin de yurt dışında tanıtılmasına büyük katkı sağlamaktadır. Doğtaş çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 34 87 numarasını tuşlayarak müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz.