DenizBank 1938 yılında Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak amacıyla kurulmuş bir devlet bankasıdır. Yüksek standartlar içerisinde sunduğu ürün çeşitleri ile kısa süre içerisinde Türk bankaları arasında saygınlık kazanan bir banka olmayı başarmıştır. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun temelleri 1997 yılında DenizBank’ın özelleştirmesi ile atılmıştır.

Devlet bankalarının birleştirilmesi kararı sonrasında bu banka Emlak Bankası çatısı altında yer almaya başlamıştır. Daha sonra yapılan özelleştirme ile birlikte DenizBank Zorlu Grubu bünyesine katılmıştır. 2006 yılının Mayıs ayında ise Zorlu Grubu ve Avrupa’nın önde gelen gruplarından olan Dexia ile arasında yapılan anlaşma sonrasında buraya geçmiştir.

Dexia çatısında faaliyetlerini sürdüren DenizBank 2007 yılının Haziran ayının sonlarına doğru 13 istiraki ve 303 tane şubesiyle Türkiye içerisinde özel sermayeli olan 6. büyük banka haline gelmiştir. DenizBank 28 Eylül 2012 yılında Rusya devletinin en büyük bankası Sberbank çatısı altına geçiş yapmıştır ve burada hizmet vermeye devam etmiştir.

Yüksek iş ahlakı ve kurumsal yönetim ilkeleri ile dikkat çeken DenizBank aynı zamanda çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır. DenizBank çağrı merkezine bağlanmak için 0850 222 0 800 numarasını tuşlayabilirsiniz.