21 Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

1886 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Coca Cola, karamelize edilmiş şeker ile tatlandırılmış olan gizli tarifini kimsenin bilmediği içecekleri üretmektedir. Dünyanın en fazla tercih edilen içecekleri arasında yer alan Coca Cola aynı zamanda dünyanın en pahalı markası da seçilmiştir.

Coca Cola ismini kola fındığı, kafein ve koka yapraklarından esinlenerek birleştirilmiş halinden alır. 300’e yakın ülkede lisanslı Coca Cola ürünlerinin konsantresi üzerinden sulandırılıp şişeleme üretimi yapmaktadır.

Ünlü marka büyük restorant ve gıda hizmeti veren dağıtıcılara konsantresini satmaktadır. Coca Cola için Türkiye en stratejik konumlardan birisidir. Bu sebeple, en önemli ülkeler arasındadır. Orta Asya’da Coca Cola Türkiye’ye katılmıştır.

Coca Cola, Cola Zero, Cola Light, Nestea, Burn, Fanta, Powerade, Cappy, Sprite ve Fuse Tea gibi çeşitli markalara da sahiptir. Neredeyse tüm yemekler yakışan ve her mevsim içilebilen Coca Cola ve ürünleri pek çok kişinin tercih ettiği içecekler arasındadır. İçeceklerin içerisinde yer alan şekerin azaltılması için çalışmalarını sürdüren Coca Cola, yenilikçi ürünlerini pazara sunmaya devam etmektedir.

Ürün portföyünü sürekli olarak geliştiren Coca Cola, aynı zamanda suyu doğaya geri kazandırarak ve ambalajların geri dönüşümünü destekleyerek çevre üzerinde de olumlu etkiye sahip olmaya çalışmaktadır. Coca Cola çağrı merkezine bağlanmak isterseniz 444 30 40 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!