Carrefour modern perakendeciliğin temellerini atarak Fransa’da 1963 yılında kurulmuştur. Hızlı bir şekilde başarı merdivenlerini tırmanan Carrefour, 29 ayrı ülkeye yayılmıştır. 12000’den fazla mağazası olan ünlü marka alışveriş sektöründe büyük bir pazar payı edinmiştir. Zamanla Avrupa’da en fazla tercih edilen marketlerden biri olan Carrefour, yıllık ortalama 2 milyar kişinin alışveriş için tercih ettiği bir marka haline gelmiştir.

Türkiye pazarına da giriş yapan Carrefour kaliteli, uygun ve müşteri memnuniyetini prensip edinerek hizmet vermek yolunda başarılı bir şekilde ilerlemiştir. Türkiye’ye 1993 yılında giriş yapan Carrefour 1996 yılında Sabancı Holding ile birleşerek büyük bir güç elde etmiştir. Hızlı bir şekilde gelişen Carrefour, İsmar marketler Zinciri, 1e1 Marketler ve Kiler Marketler’i de bünyesine katarak Türkiye piyasasında büyük bir yer edinmiştir. 600’ün üzerinde mağazası ve 10000’in üzerinde çalışanı olan Carrefour, Türkiye’de hizmet vermeye devam etmektedir.

CarrefourSA, yalnızca market alanında değil aynı zamanda pek çok farklı alanda da projelerde yer alarak Türkiye’de önemli başarılara imza atmıştır. 5 Aralık 2017 tarihinde 11 mağazasını Migros’a satmasına rağmen diğer mağazalarında da hizmet vermeye devam etmektedir. Temiz, titiz ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Carrefour çağrı merkezi hizmeti de sunmaktadır. CarrefourSA çağrı merkezine bağlanmak için 444 10 00 numarasını tuşlayabilirsiniz.