Carrefour modern perakendeciliğin temelini atan ve Fransa’da 1963 yılında kurulan bir markadır. Hızlı bir şekilde başarı merdivenlerini tırmanan Carrefour 29 ayrı ülkeye yayılmayı başarmıştır. 12000’den fazla mağazası olan Carrefour, alışveriş sektöründe büyük bir pazar payına sahiptir. Zaman içerisinde Avrupa’da en fazla tercih edilen marketlerden biri haline gelen Carrefour’un yıllık ortalama 2 milyar kişinin tercih ettiği bir marka olduğu bilinmektedir.

Türkiye pazarına da giriş yapan Carrefour kaliteli, uygun fiyatlı ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. 1993 yılından beri Türkiye’de hizmet sunan Carrefour 1996 yılında Sabancı Holding ile birleşerek büyük bir güç elde etmiştir. Hızlı bir şekilde gelişen Carrefour, İsmar Marketler Zinciri, 1e1 Marketler ve Kiler Marketleri’de bünyesine katarak Türkiye piyasasında kendine büyük bir yer edinmiştir.

600’ün üzerinde mağazası ve 10000’in üzerindeki personeliyle Türkiye’de hizmet veren Carrefour, 5 Aralık 2017 tarihinde 11 mağazasını Migros’a satmıştır. Temiz, titiz ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Carrefour, müşterilerine uygun fiyatlı ürünleri en kaliteli şekilde sunmaktadır. Carrefour markasının 444 10 00 numaralı çağrı merkezi de bulunmaktadır. Bu numara üzerinden müşteri temsilcilerine marka ile ilgili istek, soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.