21 Aralık 2020 tarihinde güncellendi.

Dünyanın en büyük 6. uluslararası şirketi olan BP, İngiltere merkezli bir şirkettir. Merkezi İngiltere’nin başkenti olan Londra’da yer alan BP şirketinin açılımı “British Petroleum” olarak bilinmektedir. Şirket, petrol aramadan perakende satışa kadar pek çok farklı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Yıllık cirosu 350 milyar dolar olan BP, 85 binin üzerinde çalışana sahiptir.

1912 yılında Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayan BP, İstanbul’daki ilk ofisi ile Türkiye piyasasına girmiştir. BP, Lion & Sun ve Palm Tree markalarını tescil ederek faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye’de yatırım yapmaya devam eden ünlü şirket 1949 yılında BP olarak yatırımlarına devam etmiştir.

1957 yılında Türk Ticaret Kanunu’na göre yeniden düzenlenen şirket, Türk şirketi olarak tescil ve ilan edilmiştir. BP Petrolleri Anonim şirketi olarak ticari hayatına devam etmeye başlayan şirket akaryakıt ve madeni yağ alanında hizmet sunmaktadır. Her geçen gün üretim kapasitesini genişleten BP hizmetlerine hala devam etmektedir. Türk enerji sektöründe büyük bir yere sahip olan BP, sunduğu ürün çeşitliliği ve kalitesi ile de dikkat çekmektedir.

Gelişmiş hizmet ağı bulunan BP istasyon sayısını da her geçen gün genişletmeye devam etmektedir. BP’nin çağrı merkezi bağlanmak isterseniz 0212 473 77 37 numarasını kullanabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!