Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye’nin en köklü devlet üniversiteleri arasında yer almaktadır. Öğrencilere verdiği eğitim ve sosyal olanakları bakımından Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında bulunan Boğaziçi Üniversitesi, her yıl üniversite sınavlarına katılan öğrencilerin tercihleri sonucunda katılabilecekleri bir üniversitedir.

1863 yılına kadar dayanan köklü bir geçmişi olan Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi kuruluş tarihi ise 12 Eylül 1971 olarak kayıtlara geçmiştir. Üniversite içerisinde 4 fakülte, 2 yüksekokul ve 30 ayrı araştırma merkezi bulunmaktadır. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğunu lisans eğitimi alanlar oluşturmaktadır.

Toplam 16 bine yakın öğrencisi olduğu bilinen Boğaziçi Üniversitesi Türkiye’nin en fazla tercih edilen üniversiteleri arasında yer almaktadır. Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Avrupa Yakası’nın en beğenilen konumlarından olan Bebek semtinde yer almaktadır. Boğaz manzaralı bir kampüsü bulunan üniversite öğrencilerin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir üniversitedir.

Cem Yılmaz ve Gülse Birsel gibi ünlülerin de mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nin öğrenci işleri daire başkanlığı telefon numarası da bulunmaktadır. Aklınızda yer alan pek çok farklı soru için Boğaziçi Üniversitesi’nin 0212 359 44 08 numaralı öğrenci işlerini arayabilirsiniz. Aynı zamanda üniversitenin resmi e-posta adresi üzerinden de öğrenci işleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!