24 Mayıs 2019 tarihinde güncellendi.

AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2000 yılında kurulmuştur. 1999 yılında yaşanan büyük depremden sonra İstanbul’da meydana gelebilecek afet ve acil durumların en az hasar ile atlatılması ve yaşanmaması için hizmet veren bu kuruluş İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve belediyeye bağlı olan kurumlarla birlikte iş birliği halindedir.

İBB Başkanı ve AFAD’dan gelen emir ve görevleri koordine eden AKOM, acil durumlarda ihbarda bulunabileceğiniz bir kuruluştur. AKOM’un 444’lü bir ihbar hattı numarası ve WhatsApp numarası bulunmaktadır. AKOM’a dilerseniz çağrı merkezi ve WhatsApp hattı dışında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri arasında yer alan Beyaz Masa üzerinden de ulaşabilirsiniz.

AKOM ihbar hattına bağlanabilmek için 444 25 66 numarasını tuşlayabilir veya WhatsApp ihbar hattı için 0553 067 96 04 numarasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Beyaz Masa için 153 numarasını da tuşlayabilirsiniz. AKOM çağrı merkezi, Beyaz Masa ve AKOM WhatsApp ihbar hattı üzerinden merak ettiğiniz konular ile ilgili bilgi alabilir ve her türlü konu ile ilgili müşteri temsilcileriyle iletişime geçebilirsiniz. İhbarda da bulunabileceğiniz bu numaraları günün her anında acil durumlar için kullanmaya başlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!