1 Nisan 2022 tarihinde güncellendi.

Türkiye’de yükseköğretim olarak adlandırılan kurumlara üniversite adı verilmektedir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitiminden sonra isteyen ve kazanan kişiler üniversite eğitimi ile eğitim hayatına devam etmektedir. Üniversiteler içerisinde 4 yıllık lisans eğitimi ile birlikte ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora gibi akademik alanlarda da eğitim verilmektedir.

Adıyaman Üniversitesi’de Türkiye’de eğitim sunan önemli üniversiteler arasında yer almaktadır. 2006 yılında Adıyaman’da kurulan üniversite, Adıyaman’ın merkez ilçesinde yer almaktadır. Bu üniversite içerisindeki fakülteler ve bölümler arasında Devlet Konservatuvarı, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, Enstitüler Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yüksekokullar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Meslek Yüksekokullar Besni Meslek Yüksekokulu, Gölbaşı Meslek Yüksekokulu, Kahta Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yer almaktadır.

Adıyaman Üniversitesi’nin öğrenci işleri numarası da bulunmaktadır. Üniversiteye ait öğrenci işlerine bağlanmak isterseniz 0416 223 38 00 06 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Çağrı merkezini puanlayın!